Liturgické akce a slavnosti v době postní a svatém týdnu

Pobožnosti křížové cesty

Liturgie svatého týdne a Velikonoční triduum

Květná neděle, 24. března - Slavný vjezd Ježíše do Jeruzaléma

Zelený čtvrtek, 28. března

Velký pátek, 29. března - den přísného postu

Bílá sobota, 30. března

Slavnost Zmrtvýchvstání Páně, neděle 31. března

Tříkrálová sbírka v naší farnosti - sobota 6. 1. 2024

Liturgické akce a slavnosti - doba vánoční

O Vánocích si připomeneme Slavností Narození Páně (25.12.) den příchodu Božího Syna, Ježíše Krista, k nám lidem. Smysl jeho příchodu pěkně , mimo jiné, vystihuje píseň 207 v kancionálu: "Nastal přeradostný čas, všichni se radujme: přišel na svě Mesiáš, Pánu Bohu za to děkujme."

Bohoslužby v naší farnosti:

Svátek Svaté rodiny a současně "Starý rok" - 31. 12. 2023

"Nový rok", 1.1.v 2024, Slavnost Matky Boží Panny Marie

Liturgické akce a slavnosti - doba adventní

Adventní doba (z latiny "adventus" = příchod) je doba přípravy na Slavnost Narození Páně. Tuto dobu máme prožívat s vnitřní usebraností a touhou po Kristu.

1. neděle adventní, 3. 12. - tradiční žehnání adventních věnců při každé mši svaté.

Roráty v kostele sv. Martina v Dambořicích

Roráty - počeštěné slovo (z latinského rorare, rorate je prvním slovem antifony "Rorate coeli desuper" = "Rosu dejte nebesa shůry"). Rorátní, ranní mše sv., budou každý všední den v 7:15 hod. (od 4. 12. do 23. 12. včetně).

Naše Dětská farní scholička

Na 2. neděli adventní, 10.12., v 11:00 doprovodí svým zpěvem liturgii děti naší scholičky.

Sváteční setkání Dětské scholičky s jejich vedoucími (Barbora Kafková, Hana Švaňhalová a Petra Šaňková), bude v sobotu 16. 12. od 14:30 hod. na faře.

Svátost smíření před vánočními svátky v našem blízkém regionu

Pozvánka na Adventní koncert učitelů ZUŠ Ždánice

Kostel sv. Martina v Dambořicích

2. 12. 2023 v 17:00

Liturgické akce a slavnosti - doba Velikonoční

Liturgické akce a slavnosti - pouť na Těšanku a biřmování

Liturgické akce a slavnosti - jaro 2023

Doba postní

Liturgie svatého týdne

Velikonoční triduum

Společné udělování svátosti pomazání nemocných

Žehnání „Novostavby“ varhan

Milý farníci a přátelé,

oznamuji žehnání Novostavby  varhan v neděli na Krista Krále 20. 11. 2022, při mši svaté v 11:00.

V tento den, v 15:30, také zazní varhanní koncert. Interpretem bude Mgr. Martin Jakubíček z Brna.

Jste srdečně zváni

o. Jaroslav Horák, farář

Upřímné Pán Bůh zaplať za vaši účast.

Dny farnosti pro varhany

Milí farníci, vážení návštěvníci,

při pohledu na prázdný kůr našeho kostela je logická otázka, kdy budou nové varhany instalovány a kdy si poprvé poslechneme jejich zvuk.

S Božím požehnáním je termín dokončení tohoto velkého díla, úkolu, a budoucího odkazu dalším generacím farníků, spjat s termínem velkých školních prázdnin 2022. Původní termín na sv. Martina 2021 nemohl být          z objektivních důvodů (dvouletá pandemie kovidu) dodržen. Nyní už mohu konstatovat, že naše společné dílo „jde“ do finále.

Varhanářská firma A. Q. Attentus Qualitatis, s.r.o. se sídlem Lomnice u Tišnova, se omlouvá jménem svého jednatele, pana Ladislava Rozsypala, za zpoždění. Začátkem července 2022 nastoupí a do dvou měsíců varhany postaví.

Kolaudace nástroje a žehnání v září 2022.

1. svaté přijímání

V naší farnosti se uskuteční v Uhřicích dne 29. 5. 2022 - 9:30, v Dambořicích dne 5. 6. 2022 - 10:30.

Nový kůr dostává svůj vzhled

Veškeré fotografie najdete ve fotogalerii k novým varhanům.